O mnie

Bartłomiej „dziko” Dzik

Bartek Dzik

Wakacje 2012, okolice Włodawy. Ten gość w hamaku to ja, a ze mną leży Lilka. Lilka to lalka i zarazem tzw. wyimaginowany przyjaciel mojej córeczki Dominiki. Długo by tłumaczyć…

Urodziłem się w roku 1975, czyli strasznie dawno temu. Dobrze przynajmniej, że nie wyglądam na swój wiek i jeszcze nie tak bardzo dawno temu zdarzało się osobom trzecim kwestionować moją pełnoletności.

Pochodzę z Lublina, mieszkam i pracuję w Warszawie. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Po studiach parę lat poświęciłem na naukowe badania psychologii hazardu i niejedną noc zarwałem w kasynach w różnych częściach świata. Opublikowałem w sumie ponad setkę felietonów i artykułów popularnonaukowych w różnych mediach (najwięcej w miesięczniku psychologicznym „Charaktery” i na portalu Money.pl). Rozwijałem w Internecie zakręconą ideę gier komputerowych tworzonych w arkuszu kalkulacyjnym – portal DzikoSoft. Od czasu do czasu skrobnę coś na ekonomicznym blogu Dzikonomika.

Jak widać, w dorosłym życiu przez długi czas pisywałem przeróżne rzeczy – ale nie beletrystykę. Tak jakoś dziwnie wyszło, choć pisarzem chciałem zostać już w wieku dziesięciu lat. W 2010 roku przypadkiem natrafiłem na ogłoszenie o pierwszej edycji konkursu „Świetlne Pióro”, coś mnie podkusiło, by wydobyć z szuflady i wysłać napisany wiele lat wcześniej tekst. Niespodziewanie, zdobyłem wyróżnienie. Pomyślałem, że może warto… i tak to się od dwóch lat kręci. Na szczęście pisarstwo to nie sport wyczynowy i, miejmy nadzieję, jeszcze pół życia przede mną na realizację marzenia z dzieciństwa.

Comments are closed.