Opowiadania

Regularnie publikuję krótkie formy: szorty i stusłówka. Odsyłam na SZORTAL do mojego profilu, gdzie znajdziecie ich naprawdę sporo.

Piszę w różnych konwencjach. Od klasycznego fantasy, przez weird tale, aż po science fiction. Mam nieodpartą pokusę eksperymentowania, za co czasem zbieram zasłużone cięgi. Mój styl wielu określa jako „lekki, łatwy i przyjemny” – traktuję to jako komplement, uważam bowiem, że lekkim piórem można przemycić całkiem sporo refleksji.

Subiektywnie wyselekcjonowana próbka twórczości:

Problem ósmego świata (sensacja, humoreska) – nietypowa, bo niefantastyczne, opowiastka o pułapkach czekających na twórców fantastycznych superprodukcji. Opublikowane w lutym 2014 w Esensji.

Voodoocide Inc. (soft SF / horror) – kultystów Voodoo versus nowoczesna technika, opowiadanie opublikowane w QFancie nr 22.

Anioł konwencjonalny (urban fantasy) – lekka religijna fantastyka, opowiadanie opublikowane w QFancie nr 19:

Ilustracja: Magdalena Mińko

Dzieci „Tejrezjasza” (socjologiczne SF) – parę dni z życia pewnej rodziny w XXII wieku, opowiadanie opublikowane w Fahrenheicie (styczeń 2013):

Gniew Gai (SF / political fiction / weird) – opowiadanie z finału konkursu „Horyzonty Wyobraźni 2011”, opublikowane w Esensji 7/2012 (świetne ilustracje Rafała Wokacza):

Zaświaty to moja specjalność (kryminał / dark fantasy) – opowiadanie wyróżnione w konkursie Nowej Fantastyki SHERLOCKISTA 2011:

Lodówka (bizarro light) – krótkie obyczajowe opowiadanko, zdobyło wyróżnienie portalu Nowej Fantastyki:

 

 

 

 

Comments are closed.